29. septembril toimub Noblessneri Valukojas XII Disainiöö raames heategevuslik disainioksjon, mille tulu läheb noorte disainitalentide enesetäiendamise toetuseks. Müügile tulevad unikaalsed disaintooted.


Disainitudengite ja nimekate disainerite ühisest sünergiast alguse saanud disainioksjon toob ka sel aastal külastajateni põnevaid disainirariteete nii Eestist kui mujalt. Esindatud on moe-, toote-, ehte-, mööblidisain ning kunst. Oksjonikollektsioonis sisalduvad tooted on kõik unikaalsed ja omanäolised.

Iga loodud asja taga on disainer ja kordumatu lugu: Aarikka hõimukaelakee, Tuuli Vahesaare punane Väepõll, Boris Berlini 100 protsenti taaskasutatud plastikust valmistatud vildist toolid, Karlotta nahast Voorusevest jpm. Tootelugusid saab kuulda juba üritusel, kus disainerid neid ise kohapeal tutvustavad.

Õhtujuhtid on Mattias Naan ja Kaarel Nõmmik ning muusikalise elamuse eest hoolitseb Leslie Da Bass. Kogunenud tulu läheb heategevusfondi, millega toetatakse disainitudengite õpinguid või töötubasid välismaal. Alates septembrist lisatakse iga päev ürituse Facebooki ja Instagrami lehele üks oksjonitoode.

Disainioksjoni toodete näitus toimub nädal enne üritust Solarise keskuses, kus huvilistele on tutvumiseks välja pandud kuni kümme suuremat toodet oksjonikollektsioonist. Näituse lõpus toimub Solarises soojendusoksjon, kus enampakkumisele lähevad kolm toodet.

Tallinna Disainiöö Festival toimub tänavu XII korda 25. septembrist kuni 1. oktoobrini. Seekord keskendub festivali programm disainikultuuri teadvustamisele ja edendamisele.


Lisainfo näituse kohta: http://www.disainioo.ee/2017-programm/disainioksjoni-naitus

Lisainfo ürituse kohta: http://www.disainioo.ee/2017-programm/heategevuslik-disainioksjon